Kuidas käib kinnisvara müümine?

Kui soovid müüa oma kinnisvara, siis tuleb läbida mitmeid etappe. Järgnevalt vaatame üle kinnisvara müügiprotsessi põhilised etapid, millest igaüks on oluline, et tagada edukas müük.

Müügiprotsessi Ülevaade

Kinnisvara müügiprotsess algab kinnisvara müügiplaani koostamisest. Selles etapis tuleb otsustada, kas soovid müüa kinnisvara ise või kasutada maakleri teenuseid. Kui otsustad kasutada maakleri teenuseid, siis aitab maakler sul koostada müügiplaani, mis sisaldab kinnisvara turuväärtuse hindamist, müügikuulutuse koostamist ja kinnisvara turundamist.

Järgmine etapp on kinnisvara müügikuulutuse koostamine. Müügikuulutus peaks sisaldama kõiki olulisi andmeid kinnisvara kohta, nagu asukoht, suurus, seisukord ja hind. Lisaks võid lisada ka pilte ja videoid kinnisvarast, et potentsiaalsed ostjad saaksid parema ülevaate kinnisvara seisukorrast.

Kui müügikuulutus on koostatud, tuleb hakata kinnisvara turundama. Turundamiseks võid kasutada erinevaid kanaleid, nagu kinnisvaraportaalid, sotsiaalmeedia ja kinnisvarakuulutuste lehed. Samuti võid kasutada ka traditsioonilisi turundusmeetodeid, nagu ajalehtede kuulutused ja lendlehed.

Müügihinna Määramine ja Eksperthinnang

Kinnisvara müügihinna määramine on üks olulisemaid etappe kinnisvara müügiprotsessis. Kinnisvara müügihinna määramisel tuleb arvestada kinnisvara turuväärtusega, kinnisvara seisukorraga, asukohaga ja muude teguritega. Kui soovid müüa kinnisvara kiiresti, võid kaaluda madalama hinnaga müüki.

Kui soovid müügihinna määramisel olla kindel, siis võid tellida eksperthinnangu. Eksperthinnang annab sulle täpse ülevaate kinnisvara turuväärtusest ja aitab sul määrata õige müügihinna.

Ostu-Müügilepingu Sõlmimine

Kui oled leidnud ostja, tuleb sõlmida ostu-müügileping. Ostu-müügilepingus tuleb fikseerida kinnisvara müügihind, tingimused ja maksetingimused. Kui soovid olla kindel, et ostu-müügileping vastab kõigile seaduslikele nõuetele, võid pöörduda notari poole.

Maakleri Roll ja Koostöö

Kinnisvara müümine on keeruline protsess, mis nõuab palju aega ja vaeva. Selleks, et müük oleks edukas, võib olla kasulik kaasata maakler, kes aitab sul kinnisvara müügiga seotud ülesandeid täita. Selles osas räägime maakleri rollist ja koostööst, sealhulgas maakleri ülesannetest, ainuesinduslepingu ja esinduslepingu erinevustest ning maakleritasust ja vahendustasust.

Maakleri Ülesanded

Maakleri ülesanded on kinnisvara müügi protsessis väga olulised. Maakleri roll on aidata sul kinnisvara müüa, leida ostjaid ja korraldada kõik müügiga seotud ülesanded. Maakleri ülesanded hõlmavad järgmist:

 • Kinnisvara turuväärtuse hindamine
 • Kinnisvara müügikuulutuse koostamine ja levitamine
 • Ostjate leidmine ja nendega suhtlemine
 • Kinnisvara näitamine potentsiaalsetele ostjatele
 • Kinnisvara müügiga seotud dokumentide ettevalmistamine ja notarile esitamine

Maakleri ülesanded võivad erineda sõltuvalt kinnisvara tüübist, asukohast ja müügi eesmärkidest. Kuid üldiselt aitab maakler sul kinnisvara müügi protsessi sujuvamaks muuta.

Ainuesinduslepingu ja Esinduslepingu Erinevused

Kui otsustad maakleri teenuseid kasutada, pead sõlmima temaga lepingu. Kinnisvara müügi puhul on tavaline sõlmida kas ainuesindusleping või esindusleping. Need lepingud erinevad üksteisest oluliselt.

Ainuesindusleping tähendab, et sa annad maaklerile ainuõiguse müüa sinu kinnisvara. See tähendab, et sa ei saa müüa kinnisvara ise ega palgata teist maaklerit. Ainuesinduslepingu korral on maakleril suurem vastutus ja ta teeb kõik endast oleneva, et müük oleks edukas.

Esindusleping tähendab, et sa annad maaklerile õiguse müüa sinu kinnisvara, kuid sa võid seda ka ise müüa või palgata teist maaklerit. Esinduslepingu korral on maakleril vähem vastutust ja tema ülesanded on piiratumad.

Maakleritasu ja Vahendustasu

Maakleritasu ja vahendustasu on kaks erinevat tasu, mida võid maaklerile maksta. Maakleritasu on tasu, mida maksad maaklerile tema teenuste eest, sõltumata sellest, kas müük õnnestub või mitte. Vahendustasu on tasu, mida maksad maaklerile ainult siis, kui müük õnnestub.

Maakleritasu võib olla fikseeritud summa või protsent müügihinnast. Vahendustasu on tavaliselt protsent müügihinnast ja see võib ulatuda 1-3%ni.

Kinnisvara Turundamine

Kinnisvara müümine nõuab tänapäeval tõhusat turundusstrateegiat. Kui soovite müüa oma kinnisvara kiiresti ja hea hinnaga, peate looma tõhusa turundusplaani. Selles osas vaatleme mõningaid meetodeid, mida saate kasutada, et edukalt turustada oma kinnisvara.

Reklaami Roll Kinnisvara Müümisel

Reklaam on oluline osa kinnisvara müümisest. Selleks, et teie kinnisvara müügikuulutus jõuaks võimalikult paljude potentsiaalsete ostjateni, tuleks kasutada erinevaid reklaamivõimalusi. Näiteks võite kasutada kinnisvaraportaale, ajalehti, ajakirju, raadio- ja televisioonireklaame jne.

Lisaks võite kaaluda ka reklaamimist sotsiaalmeedias. Sotsiaalmeedia on tänapäeval üks tõhusamaid viise, kuidas jõuda suure hulga potentsiaalsete ostjateni. Kui soovite oma kinnisvara müüki kiirendada, võiksite kaaluda reklaami Facebookis, Instagramis või LinkedInis.

Sotsiaalmeedia Kasutamine

Sotsiaalmeedia on tõhus vahend, mida saate kasutada oma kinnisvara müügi edendamiseks. Kui soovite oma kinnisvara müüki kiirendada, tuleks kaaluda sotsiaalmeedia kasutamist. Näiteks võite luua kinnisvara müügikuulutuse ja postitada selle oma sotsiaalmeedia kontole. Samuti võite kasutada sotsiaalmeediat, et jagada oma kinnisvara müügikuulutust erinevates kinnisvaragruppides.

Lisaks võite kaaluda ka sotsiaalmeedia reklaamimist. Näiteks võite kasutada Facebooki reklaame, et jõuda suure hulga potentsiaalsete ostjateni. Sotsiaalmeedia reklaamimine võib olla tõhus viis, kuidas suurendada oma kinnisvara müügi nähtavust ja müüki kiirendada.

Müügimaterjalide Koostamine

Müügimaterjalid on oluline osa kinnisvara müümisest. Müügimaterjalid võivad sisaldada kinnisvara kirjeldust, pilte, plaane jne. Müügimaterjalide koostamine võib olla aeganõudev protsess, kuid see on oluline, et potentsiaalsed ostjad saaksid kinnisvara kohta võimalikult palju teavet.

Kui soovite oma kinnisvara müüki kiirendada, tuleks kaaluda professionaalsete müügimaterjalide koostamist. Näiteks võite palgata professionaalse fotograafi, kes teeb kinnisvarast pilte. Samuti võite palgata professionaalse kinnisvarakirjelduste kirjutaja, kes kirjutab kinnisvara kohta põhjaliku kirjelduse.

Maksuküsimused Kinnisvara Müümisel

Kinnisvara müümine võib olla keeruline protsess, eriti seoses maksukohustustega. Selles jaotises saate teada, kuidas tulumaksu ja käibemaksu käsitletakse kinnisvara müümisel ning millal võib müüki teha maksuvabalt.

Tulumaksu ja Käibemaksu Käsitlemine

Kui müüte kinnisvara, peate tulumaksu tasuma ainult siis, kui müüdud vara müügihind ületab selle soetamismaksumuse. Kui müüdud vara müügihind on väiksem kui soetamismaksumus, ei pea te tulumaksu tasuma. Teisest küljest, kui müüte kinnisvara käibemaksukohustuslasena, peate käibemaksu tasuma müügihinna pealt. Käibemaksu tasumise kohustus sõltub müüja ja ostja käibemaksukohustuslase staatusest.

Kui müüte oma eluruumi, võite seda teha maksuvabalt kord iga kahe aasta tagant. Kui müüte kinnisvara, mida olete kasutanud alalise elukohana vähemalt kahe aasta jooksul enne müüki, võite müüa selle ka maksuvabalt. Kui müüte kinnisvara, mida olete kasutanud ajutise elukohana, näiteks suvilana, võite müüa seda ka maksuvabalt.

Maksuvaba Müük

Maksuvaba müük on võimalik teatud olukordades. Kui müüte oma eluruumi, võite seda teha maksuvabalt kord iga kahe aasta tagant. Kui müüte kinnisvara, mida olete kasutanud alalise elukohana vähemalt kahe aasta jooksul enne müüki, võite müüa selle ka maksuvabalt. Kui müüte kinnisvara, mida olete kasutanud ajutise elukohana, näiteks suvilana, võite müüa seda ka maksuvabalt.

Ostuhuviliste Andmebaas ja Tagasiside

Ostuhuviliste Andmebaas

Kinnisvara müümine võib olla keeruline ja aeganõudev protsess. Üks võimalus müügiprotsessi lihtsustamiseks on kasutada maaklerite ostuhuviliste andmebaasi. See andmebaas sisaldab informatsiooni inimeste kohta, kes on huvitatud kinnisvara ostmisest. Kui olete oma kinnisvara müüki pannud, siis maaklerid kasutavad seda andmebaasi, et leida potentsiaalseid ostjaid, kes võiksid olla huvitatud teie kinnisvara ostmisest.

Ostuhuviliste andmebaasi kasutamine võib tähendada, et teie kinnisvara müük võib toimuda kiiremini ja sujuvamalt. Maaklerid saavad kasutada andmebaasi, et leida sobivaid ostjaid, kes vastavad teie kinnisvara kirjeldusele. See võib tähendada, et teie kinnisvara müük võib toimuda kiiremini ja sujuvamalt.

Tagasiside Kogumine ja Analüüsimine

Tagasiside kogumine on oluline osa kinnisvara müügiprotsessist. See võib anda teile väärtuslikku teavet selle kohta, kuidas teie kinnisvara turul esineb ja mida võiksite teha, et parandada oma müügistrateegiat. Maaklerid peaksid tagasisidet koguma nii potentsiaalsetelt ostjatelt kui ka teistelt maakleritelt, kes on huvitatud teie kinnisvara müügist.

Tagasiside kogumine võib toimuda mitmel erineval viisil. Maaklerid võivad korraldada küsitlusi, et saada tagasisidet oma müügistrateegia kohta. Samuti võivad nad koguda tagasisidet potentsiaalsetelt ostjatelt ja teistelt maakleritelt, kes on huvitatud teie kinnisvara müügist.

Kui olete kogunud tagasisidet, on oluline seda analüüsida ja kasutada seda teavet oma müügistrateegia parandamiseks. Kui olete saanud tagasisidet oma kinnisvara kohta, võite kaaluda selle parandamist, et see vastaks paremini potentsiaalsete ostjate vajadustele. Samuti võite kaaluda oma müügistrateegia muutmist, et see vastaks paremini turu vajadustele.

Erinevad Kinnisvara Liigid

Kinnisvara müük on keeruline protsess, mis nõuab palju aega ja vaeva. Enne müügi alustamist on oluline teada, millist tüüpi kinnisvara müüte. Siin on mõned erinevad kinnisvara liigid, mida võid müüa.

Eluruumi, Korteri või Maja Müümine

Eluruumi, korteri või maja müük on üks levinumaid kinnisvara müügi liike. Enne müügi alustamist on oluline kindlaks teha kinnisvara väärtus. Selleks tuleks teha põhjalik turu-uuring ja hinnata kinnisvara seisukorda. Kui oled kindlaks teinud kinnisvara väärtuse, võid alustada müügiprotsessi.

Müügi ajal on oluline, et kinnisvara oleks puhas ja korras ning et see oleks esitletud parimal võimalikul viisil. Kui oled huvitatud professionaalsest müügist, siis võid kaaluda maakleri teenuseid.

Suvila või Aiamaja Müümine

Suvila või aiamaja müük on erinev eluruumi, korteri või maja müügist, kuna need on tavaliselt kasutusel suvekuudel. Enne müügi alustamist on oluline kindlaks teha kinnisvara seisukord ja hooldus. Kui oled kindlaks teinud kinnisvara seisukorra, võid alustada müügiprotsessi.

Müügi ajal on oluline, et suvila või aiamaja oleks puhas ja korras ning et see oleks esitletud parimal võimalikul viisil. Kui oled huvitatud professionaalsest müügist, siis võid kaaluda maakleri teenuseid.

Pärandvara Müümine

Pärandvara müük on keeruline protsess, kuna see hõlmab tavaliselt mitut kinnisvara liiki. Enne müügi alustamist on oluline kindlaks teha kinnisvara seisukord ja väärtus. Kui oled kindlaks teinud kinnisvara seisukorra ja väärtuse, võid alustada müügiprotsessi.

Müügi ajal on oluline, et kinnisvara oleks puhas ja korras ning et see oleks esitletud parimal võimalikul viisil. Kui oled huvitatud professionaalsest müügist, siis võid kaaluda maakleri teenuseid.

Kinnisvarabürood ja Pankade Roll

Koostöö Kinnisvarabüroodega

Kinnisvarabürood mängivad olulist rolli kinnisvara müümisel. Nad aitavad teil leida õige müügihinna, turundavad teie kinnisvara, korraldavad vaatamisi ja läbirääkimisi ning aitavad sõlmida müügilepingut. Kinnisvarabüroodel on tavaliselt lai kogemuste pagas, mis võimaldab neil pakkuda klientidele professionaalset ja kvaliteetset teenust.

Kui soovite oma kinnisvara müüa, on hea mõte leida usaldusväärne kinnisvarabüroo, kellega koostööd teha. Kui valite kinnisvarabüroo, siis veenduge, et nad oleksid aktsepteeritud pankade poolt. Näiteks SEB ja Coop Pank aktsepteerivad teatud kinnisvarabüroosid, kes vastavad nende nõuetele. Saate tutvuda aktsepteeritud kinnisvarabüroode nimekirjadega pankade kodulehtedel.

Laenutingimused ja Ostueesõigus

Kui soovite osta kinnisvara, siis on tõenäoliselt vaja laenu. Pankade roll kinnisvara müümisel seisneb selles, et nad pakuvad laene kinnisvara ostmiseks. Pankade laenutingimused võivad erineda, seega on oluline uurida erinevaid pakkumisi ja leida endale sobivaim.

Kui soovite osta kinnisvara, siis on hea teada, et mõnedel pankadel on ostueesõigus. See tähendab, et kui müüja soovib oma kinnisvara müüa, siis peab ta kõigepealt pakkuma seda panka, kellel on ostueesõigus. Kui pank keeldub ostueesõiguse kasutamisest, siis võib müüja kinnisvara müüa teistele huvilistele.

Nõuanded ja Soovitused Kinnisvara Müümisel

Kui soovid oma kinnisvara müüa, on oluline järgida mõningaid nõuandeid, et müügiprotsess sujuks võimalikult edukalt. Selles jaotises anname Sulle mõned soovitused, mis aitavad Sul kinnisvara müüa.

Müügiprotsessi Planeerimine

Enne kinnisvara müüki on oluline müügiprotsess hoolikalt planeerida. Selleks tuleks määrata kindel müügikuupäev ja koostada müügikava, mis sisaldab müügiprotsessi kõiki etappe. Müügikava koostamisel tuleks arvestada järgmiste teguritega:

 • Müügiperiood
 • Müügihind
 • Turundus- ja reklaamikampaaniad
 • Kinnisvara ettevalmistamine müügiks

Hinnakonsultatsioon ja Turuanalüüs

Enne kinnisvara müüki on oluline teha hinnakonsultatsioon ja turuanalüüs. Hinnakonsultatsioon aitab määrata õige müügihinna, mis vastab turuolukorrale ja kinnisvara seisukorrale. Turuanalüüs aitab aga määrata müügiperioodi ja hinnakujunduse strateegia.

Hinnakonsultatsiooni ja turuanalüüsi tegemisel tuleks arvestada järgmiste teguritega:

 • Kinnisvara seisukord
 • Asukoht
 • Kinnisvara vanus
 • Kinnisvara suurus
 • Turuolukord

Läbirääkimiste Pidamine

Kinnisvara müümine võib olla keeruline protsess, seega on oluline oskuslikult läbirääkimisi pidada. Läbirääkimiste käigus tuleks arvestada järgmiste teguritega:

 • Müügihind
 • Kinnisvara seisukord
 • Asukoht
 • Kinnisvara vanus
 • Kinnisvara suurus
 • Ostja soovid ja vajadused